Головна » Новини » “Доступні ліки” – мешканцям Павлоградського району.

“Доступні ліки” – мешканцям Павлоградського району.

З 1 квітня 2017 року стартує урядова програма “Доступні ліки”.

“Доступні ліки” – це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

  • серцево-судинні захворювання;
  • бронхіальна астма;
  • діабет 2 типу.

Міністерство охорони здоров’я порівняло ціни на аналогічні медикаменти в 5 сусідніх країнах України — Польщі, Словаччини, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі середньої ціни за добову дозу лікарського засобу в цих 5 країнах, уряд встановив граничну ціну на лікарські засоби в Україні, а також ціну, яку повністю відшкодовує держава. Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. Референтне ціноутворення дозволить знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів.

Без рецепта ліки за програмою “Доступні ліки” отримати не можливо. З цим рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь в програмі “Доступні ліки”. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок які містять міжнародну не патентовану назву (діюча речовина) як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримує його безкоштовно, а якщо пацієнт обирає іншу торгову марку то пацієнту доведеться доплатити різницю між ціною з найменшою вартістю і з вартістю тієї торговельної марки яку він обрав. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря — він може це зробити в любій аптеці.

30 березня 2017 року в Павлоградському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги було проведено заняття для медичних працівників, які були ознайомлені з урядовою програмою “Доступні ліки”, з останніми постановами Кабінету Міністрів, з наказами Міністерства охорони здоров’я, які були опубліковані напередодні. Було ще раз нагадано про правильність оформлення рецепта, про механізм отримання безкоштовних ліків, про ознайомлення пацієнтів як вони зможуть отримати ліки в аптеках, про мету програми “Доступні ліки”.

 

 

Головний лікар  Павлоградського РЦПМСД                                                               Л.В.Смеловська