Головна » Це важливо! » Хочете душевного щастя? – живіть до 90 років!

Хочете душевного щастя? – живіть до 90 років!

Бережіть здоров’я змолоду

Чим ми старіші – тим ми щасливіші. Так стверджує Сьюзен Турк Чарльз, професор психології Каліфорнійського університету. Вона з’ясувала, що пік людського щастя припадати на 90-річний вік, оскільки душевне благополуччя покращується з віком. Виняток становлять ті люди, хто до цього віку має слабке здоров’я або страждає старечим недоумством.

Професор психології Стенфордського університету Лаура Карстенсен запропонувала добровольцям у віці 18-95 років пройти ряд тестів, систематично заповнюючи при цьому щоденники свого емоційного стану. Виявилося, що люди похилого віку набагато рідше відчувають значні негативні емоції і більш лояльні до критики на свою адресу. Вони також набагато краще управляють власними емоціями – навик, який, безсумнівно, відточується з роками.

Люди старшого віку, кажуть вчені, здатні проживати час найкращим чином. Вони беруть із нього все найкраще і важливе і вміють уникати ситуацій, які змушують їх переживати або надмірно напружуватися. Тому пізні роки життя стають «золотим віком». Але, щоб вони такими були – дбати про здоров’я почніть сьогодні!

 

Новини Інтернету