Головна » Це важливо! » 18 травня 2017 року в Павлоградському РЦПМСД відбулась нарада присвячена проблемам профілактики ВІЛ/СНІДу

18 травня 2017 року в Павлоградському РЦПМСД відбулась нарада присвячена проблемам профілактики ВІЛ/СНІДу

18 травня 2017 року в Павлоградському РЦПМСД відбулась нарада, яка була присвячена  проблемам профілактики ВІЛ/СНІДу та  приурочена до Всесвітнього дня померлих від СНІДу. Головною метою наради було упорядкування питань раннього виявлення інфікованих серед населення Павлоградського району, своєчасного початку лікування, запобігання інфікуванняпід час виконання професійних обов’язків медичними працівниками.

З докладами виступили лікар-інфекціоніст КЗ «Павлоградської ЦРЛ»ДОР» Самарська Н. А., заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Стрельцова Т. Г., головна медична сестра Бугаєнко  Т. В., районний координатор з акушерства та гінекології Максименко Т. В., завідувач інформаційно-аналітичного відділу Надольна О. М.  та головний лікар ПРЦПМСД Смеловська Л. В..

Лікар-інфекціоніст проаналізувала стан проведення  просвітницьких заходів в районі у рамках регіональної акції «Зупини СНІД. Пройди тест на ВІЛ!», надала методичні рекомендації та лекційний матеріал для надання в заклади освіти.

Заступник головного лікаря обговорила питання забезпечення ефективного виявлення груп ризику стосовно інфікування ВІЛ та ВІЛ-інфікованих, а також своєчасного перенаправлення їх до системи медичної допомоги, також  ознайомила з координаційним скайп – зв’язком, що відбувся напередодні -17 травня, ініціатором якого став КЗ «Дніпропетровський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Аналіз  показників обстежень контингентів груп ризику надала завідувач статистичного відділу, вирішено технічні завдання.

Головна медична сестра надала учбовий семінар-тренінг, згідно регламентуючих документів МОЗ України, про запобігання медичними працівниками ВІЛ-інфікування під час виконання професійних обов’язків.

Районний координатор з акушерства та гінекології запевнила про необхідність поєднання заходів  в межах планування сім’ї,  репродуктивного здоров’я, безпечної сексуальної поведінки молоді та заходів профілактики проти ВІЛ/СНІД.  В своєму виступу лікар акушер-гінеколог натиснула на поєднання сумісних заходів з представниками громадських організацій і викладачами закладів освіти в рамках висвітленої тематики, визначилась з термінами проведення просвітницьких акцій в школах на територіях обслуговування.

Головний лікар, в підсумку, розставила акценти в розрізі питань, що здоров’я молодого населення є стратегічний потенціал нації, висвітлила важні моменти організаційної складової обговорених питань, надихнула медичних працівників до активної діяльності в цьому напрямку.