Головна » Це важливо! » Щороку, 30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

Щороку, 30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, має щорічний характер і відзначається 30 травня спільно з Всесвітнім днем хворого алергією.

Мета проведених в цей день заходів – залучення уваги громадськості до цих важливих проблем. Статистика невблаганна: за даними епідеміологічних досліджень, в даний час більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії.

В довкілля існує багато факторів, які провокують алергічні прояви. Що це за реакція? Це – особиста реакція організму з нахилом, до так званих, імунних атак,  саме коли  людина контактує з антигенними подразниками –  тоді імунна система  напружує гуморальний імунітет, в основі якого ключову роль мають імуноглобуліни що мають імунокомпетентність.

Алергенними провокаторами можуть бути неякісні харчові продукти, шкідлива екологія, абияка косметика  щоденного користування, вплив тютюнового диму, пір’я птахів, шерсть тварин, пил квітучих рослин та дерев, побутова хімія,  інвазії глистів, укуси комах,  вірусні та респіраторні навантаження, самолікування медпрепаратами.

Алергічні прояви бувають у вигляді риніту, кожних висипів. Наслідком алергії може стати  бронхіальна астма.

Характерним для астматичного бронхіту є утруднений видих, кашель, задух. Саме з причин маскування прояви бронхіальної астми можуть сприйматися як неускладнений катаральний бронхіт. Тому, тільки лікар зможе диференціювати спастичний бронхіт від астматичного  та розібратися в екзогенних(зовнішніх) та ендогенних (внутрішніх)  причинних факторах.

Отже, висновок: алергія та бронхіальна астма лікуються але, і лікування, і профілактика  повинна бути під наглядом лікаря, особливо в період сезонних загострень. Лише спеціаліст дослідить стан Вашого здоров’я та підбере правильне лікування і харчування.

Не довести начальний прояв своєї хвороби до ускладнень – справа кожного особиста. Зазнали алергію – поспішайте до сімейного лікаря – він, в свою чергу, за необхідністю, скерує Вас до фахівця – алерголога.

ПРЦПМСД