Головна » Це важливо! » Загострення ситуації щодо епідемії кору.

Загострення ситуації щодо епідемії кору.

У зв’язку з передбачуваним зростанням захворюваності кору необхідно населенню необхідно знати про шляхи запобігання та ознаки цього захворювання.

Кір, як будь-яке інфекційне захворювання, має хвилеподібні підйоми захворювання.

Так відзначалися підйоми у 2006 та  в 2012 роках. Новий підйом захворюваності в Румунії зареєстрований з початку 2017 року (близько 170 випадків). У зв’язку з високою міграцією населення відзначається зростання захворюваності на кір в Івано-Франківській, Закарпатській області, Одеській областях.

У Дніпропетровській області спочатку 2017 року реєструвалося 11 випадків кору, що значно перевищує минулорічні показники. Відзначаються низькі показники вакцинації по області від 50 до 65% по різних районах, показник ревакцинації ще нижче.

У зв’язку з цим необхідно посилити активність батьків з проведення вакцинації та ревакцинації своїх діток.

При підозрі на захворювання на кір, підвищення температури, нежить, кашель, світлобоязнь, кон’юнктивіт, появи плямисто-папульозної висипки, яка має етапність висипання, необхідно негайно звернутися до лікаря!

Треба чітко усвідомлювати,  якщо і у когось з  Вашого оточення з’явились такі симптоми – корисним, в даному випадку,  проявити насторогу щодо кору та надати повну інформацію лікарю при зборі анамнезу. Ця процедура оповіщення допоможе лікарю виявляти контактних по кору.

Запам’ятайте:

  1. В перші 3 дні після контакту – можлива ургентна вакцинація!
  2. Щоб запобігти епідемії кору потрібно  дотримання календаря щеплень (вакцинація та ревакцинація)!
  3. Зовсім злочинним є – фальсифіковані довідки про вакцинацію дитини! В цих випадках Ви піддаєте свою дитину десятикратному ризику.

Л.Є. Зуб,

завідувач Богуславської АЗПСМ

Павлоградського РЦПМСД