Головна » Це важливо! » Континенти планети – зі спільною метою : 1 серпня розпочався Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування!

Континенти планети – зі спільною метою : 1 серпня розпочався Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування!

Ініціатором акції виступає неурядова міжнародна організація “Всесвітній Альянс за Грудне Вигодовування” (WABA). Щорічна акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го серпня. Дата проведення обрана невипадково – цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування, яку підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Заходи в рамках Всеукраїнського тижневика грудного вигодовування по всій    Дніпропетровській області  відбудуться в сьомий рік поспіль. Ці заходи є стратегічним методом популяризації та підтримки природного вигодовування дітей.  Тема заходів Тижня    грудного вигодовування цього річ – «Підтримаємо грудне вигодовування всі разом»

Структурні підрозділи Павлоградського районного центру первинної медико-санітарної допомоги в унісон з  обласною спільнотою медиків проводять ці заходи з сумісними  цілями та задачами: привернути увагу суспільства і наголосити на важливості підтримки грудного вигодовування на всіх рівнях: родини, громади, системи охорони здоров’я, роботодавців, суспільства та держави; створити дружню, підтримуючу атмосферу для жінок, які годують грудьми, та їх родин.

І клініцистами, і статистиками, підмічено, що грудне вигодовування – це запорука здоров’я дитини. Завдяки грудному вигодовуванню вдається запобігти майже 15% смертей серед дітей до 5 років. Доведено, що діти, яких годували материнським молоком, є більш комунікабельними і менш агресивними.  Грудне вигодовування є, звичайно, природнім процесом. Грудне молоко — ідеальна їжа для Вашого малюка — натуральна, стерильна, тепла. Ця їжа:

 • легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини;
 • захищає немовля від різноманітних інфекцій, алергічних реакцій і захворювань, сприяє формуванню власної системи імунітету;
 • забезпечує ріст і розвиток малюка, є “прискорювачем “ дозрівання всіх систем дитини (особливо тих дітей, які народилися передчасно) завдяки наявності в жіночому молоці комплексу біологічно активних речовин (гормони, ферменти, ростові, імунні фактори тощо);
 • забезпечує Вам емоційний контакт із малюком, основу правильної психологічної поведінки дитини в сім’ї та колективі; сприяє інтелектуальному та пізнавальному розвитку дитини;
 • того, діти, яких мати вигодовувала грудьми, значно рідше хворіють на алергічні захворювання (в т.ч. ексудативний діатез), хвороби органів дихання та шлунково-кишкового тракту (в т.ч. панкреатит, холецистит), інфекційні кишкові захворювання та цукровий діабет, мають зайву вагу тіла.

Сподіваюсь що наведені клінічні докази схилять сумніви родин, в яких  ще ведуться дискусії щодо вибору  між грудним та штучним годуванням. Якщо Вам важлива думка фахівців, переконую Вас, вітчизняна школа педіатрів традиційно розглядала та розглядає грудне вигодовування, як єдиний фізіологічний та ідеальний вид вигодовування.

Звичайно, лактація – процес природний, і жінки діють інтуїтивно, справляючись з виникаючими проблемами самостійно. Але все ж нерідко молода мама потребує порад і кваліфікованої допомоги, яку можуть надати консультанти по грудному вигодовуванню, які є в кожній амбулаторії ЗПСМ. Зв’язуйтесь за мобільним зв’язком по мобільним телефонам зі своїми сімейними медичними сестрами або сімейним  лікарем.  Вони  завжди раді Вам допомогти в питаннях, надати лекційний матеріал, зарекомендувати відео лекції.  Ресурсів вистачить на всіх, як і питань у годувальниць:

 • яким повинен бути режим життя матері-годувальниці;
 • як правильно прикладати дитину до грудей;
 • що робити при відмові малюка від материнського молока;
 • як потрібно зціджувати молоко;
 • що робити, щоб запобігти тріщин сосків;
 • як збільшити кількість молока;
 • як забезпечити циклічність випорожнення молочних залоз;
 • як харчуватись матері (за індивідуальними порадами);
 • як налагодити нічне годування та відпочинок і сон матері;
 • коли та як правильно вводити прикорми і докорми….

Сім’ї, в яких є мудрість психологічної підтримки матері – годувальниці, є досвід за яким вдалося зберегти лактацію і годування малюка до 1  року чи 1,5 –  2 років, які вміють коригувати та балансувати між обов’язком та насолодою від обов’язків, – стануть і для Вас, могучим стимулюючим впливом для сприяння принципу «вулика»,  де кожна бджілка піклується про свою царицю-матку, а в результаті, – той самий «мед», який зветься – здоров’ям матері, дитини, всієї родини, суспільства країни, роду людського – ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ МАЄ ГЛОБАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ.