Головна » Це важливо! » Медогляд для школи

Медогляд для школи

1 вересня – День знань.

Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято викладачів та вчителів, студентів та учнів, батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.

Але перед початком занять майбутні першокласники і школярі повинні проходити профілактичні медичні огляди.

Медогляд для школи дозволяє своєчасно виявити порушення здоров’я дитини і визначити допустимі для нього фізичні навантаження.

Зазначимо також, що огляди школярів проводяться лише за згодою батьків або законних представників, які зобов’язані бути присутніми при огляді дитини, яка не досягла 14 років. Вся інформація про стан здоров’я вноситься до форми №086-1/0, яка передається у школу.

Що сталося?

В Україні з 2010 року для школярів стало обов’язковим щорічне проходження профілактичних медичних оглядів у лікувально-профілактичних установах.

Коли потрібно вести дитини на обов’язковий медогляд?

За результатами огляду у сімейного лікаря для кожного школяра визначається група для занять на уроках фізкультури, а після огляду офтальмолога буде зрозуміло, за якою партою їй краще сидіти.

Яких лікарів необхідно пройти під час медогляду?

– Оториноларинголог – лікар за допомогою спеціальних дзеркал оглядає порожнину носа, ніс і вуха, зовнішньо-слуховий прохід, барабанні перетинки, глоткові мигдалини і голосові зв’язки.

– Офтальмолог – перевіряє очне дно, зорові характеристики і внутрішньоочний тиск.

– Хірург – перевіряє розташування яєчок (у хлопчиків), наявність або відсутність пахової грижі, сколіозу, плоскостопості у дітей обох статей.

– Невропатолог – оцінює стан зорового апарату і функції черепно-мозкових нервів. Звертає увагу на: посидючість, часте моргання очима, різку зміну поведінки, судоми або посмикування руками-ногами.

– Стоматолог – проводить огляд огляд порожнини рота і лікування захворювань зубів.

У гастроентеролога, ендокринолога, кардіолога та інших профільних лікарів проходять огляд тільки діти, які перебувають у них на диспансерному обліку.

Які лікарі і аналізи потрібні майбутнім першокласникам?

– Хірург- Офтальмолог

– Отоларинголог

– Ортопед

– Дерматолог- Невролог

– Психіатр

– Логопед

– Стоматолог

– Аналізи крові та сечі, ЕКГ

– Список зроблених щеплень.

Після цього для зарахування в навчальний заклад видається вся необхідна медична документація (форма № 026/о).

Зазначимо, список лікарів і аналізів, необхідних для проходження, може змінюватись залежно від навчального закладу. У державних загальноосвітніх школах діють однакові вимоги щодо медичних оглядів, а ось в ліцеях і приватних школах вони можуть бути дещо розширеними.