Головна » Це важливо! » Присвятіть декілька годин в тиждень самому важливому!

Присвятіть декілька годин в тиждень самому важливому!

Якби Вам сказали, що існує щось, що допоможе скинути зайву вагу, підняти настрій, подолати хронічні недуги, поліпшити роботу серця і легенів, нормалізувати сон, захотіли б Ви скористатися цим? Думаю що – так. Спробуємо переконатись що організувати свій час за нашими порадами – легко.

Згідно з дослідженнями відомої американської клініки Майо, яка визнана найкращим діагностично-лікувально-профілактичним закладом і, в діяльності якої застосовується найсучасніший академічний досвід,  саме фізичні вправи – ходьба, плавання, піші походи і їзда на велосипеді – допомагають зупинити розвиток багатьох хвороб.

Ці дослідження показали, що регулярне фізичне навантаження має так багато плюсів і так мало мінусів, що є універсальним засобом від хвороб серця та судин.

А як же виходить в нас, що саме тренування ми кидаємо в першу чергу, коли у нас не вистачає часу або сил? Однією з причин, по якій багато хто з нас уникають тренувань, мають помилковий розподіл  пріоритету власних справ. Ті ж,  хто має досвід фізичних тренувань, – ставлять на перше місце турботу про здоров’я свого тіла, обмежуючи себе в задоволеннях надлишкового харчування або сидіння зайвих годин перед телевізором чи комп’ютером. А якщо про наше тіло не подбаємо ми самі, подбає про нього хтось інший?

Ось цікава інформація яку розрахували американці: у тижні – 168 годин, а для гарного самопочуття досить присвятити фізичним вправам всього 30 хвилин на день! Давайте все ж спробуємо зробити щоденне тренування, що включає фізичну зарядку з простими вправами на гнучкість або енергійні піші прогулянки чи велосипедної пробіжки тривалістю в пів години. І це, складе лише 4% нашого часу. Поміркуйте про всі інші справи, на які ми витрачаємо наш час! Похід по магазинам? Перегляд телевізора? Сидіння за комп’ютером? Робота по дому? Якщо ми працюємо 40 годин на тиждень, це означає, що ми витрачаємо 24% нашого часу на роботу. А згідно з дослідженнями Нельсон, середньостатистичний американець дивиться телевізор 28 годин на тиждень. Якщо це дійсно так, то 17% нашого часу йде на перегляд телевізора чи комп’ютера.

А тепер подумайте, що насправді заслуговує на нашу увагу? Може здоров’я власного тіла? Хіба воно не заслуговує  4% нашого часу? Можливо формула розкладу наших справ повинна бути саме такою:

 

РОБОТА + СІМ’Я + ТРЕНУВАННЯ = ЗАДОВОЛЕННЯ, РІВНОВАГА, ЗДОРОВ’Я

Так як же зробити тренування невід’ємною частиною нашого повсякденного життя? Пропонуємо Вам наступні чотири кроки:

 

1.Подумайте про все те, що ви робите регулярно. Що спільного мають ці справи? Що змушує Вас присвячувати цьому Ваш час, і як Ви знаходите силу волі, щоб здійснювати ці справи день у день? Потім подумайте над тим, як ставитися до тренувань з такою ж повагою і відданістю.

  1. Перетворіть фізичні навантаження в розвагу. Більшість людей не любить робити те, що вони «повинні» робити. Але те, що сприймається як відпочинок або розвага, виглядає для нас набагато більш привабливим. Можливо, Вам не подобається бігати, але подобається здійснювати прогулянки з друзями. Можливо, Вам подобається плавання або вело пробіжки.
  2. Відслідковуйте свій фізичний прогрес за порадами сімейного лікаря. Перш ніж присвятити Ваш час тренуванню, почніть вести щоденник, де Ви будете відзначати всі фізичні переваги яких Вам хотілось би досягти (знизити цукор крові, нормалізувати артеріальний тиск, покращити газообмін крові, налагодити статеве життя та ін.)
  3. Плануйте. Поруч з плануванням необхідної роботи на день – навчання чи професійної діяльності, догляд за будинком чи дітьми або онуками, перегляд телевізора чи комп’ютера, – спробуйте спланувати день в рамках фізичних тренувань і визначитись з метою і цілями, наприклад: яким повинен бути Ваш пульс при нарощуванні фізичних навантажень. Як Вам скоректувати харчування за калоріями. Як корегувати  фізичні навантаження за показниками якості сну або загального самопочуття та інше.

Головне,  пам’ятайте: регулярні дозовані фізичні тренування дозволяють нам покращити не тільки власне здоров’я, вони нам дають самовпевненість, покращують сімейні відносини, професійну здатність, дозволяють відновити частково втрачені функції та інтелект після перенесеного інсульту та запобігти інфаркту серця.

 

А зараз Ваш дії – присвятіть всього лише кілька годин в тиждень тому, що Вам буде необхідно завжди –  Вашому здоров’ю.

 

Л. Є. Зуб,

лікар загальної практики сімейної медицини,

 завідувач Богуславської АЗПСМ

Павлоградського РЦПМСД