Головна » Це важливо! » Всесвітній день боротьби з пневмонією

Всесвітній день боротьби з пневмонією

відзначається щорічно 12 листопада. Ініціатором його запровадження виступила Глобальна коаліція проти дитячої пневмонії. Мета цього дня – активізація боротьби з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування цього захворювання.
Пневмонія, або запалення легенів — це гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легеневу тканину. Багато експертів в області медицини називають пневмонію «головним убивцею» дітей у віці до 5 років. Трагічна статистика говорить про те, що у світі кожен рік  від запалення легенів помирає понад двох мільйонів осіб.

Симптоми пневмонії у дорослих

Основним симптомом розвитку запалення легенів є кашель, зазвичай він спочатку сухий, нав’язливий і постійний, але в деяких випадках кашель на початку захворювання може бути не сильним. Згодом, внаслідок поширення запалення, кашель стає вологим з невеликим виділенням слизисто-гнійного мокротиння.

Температура тіла може бути дуже високою до 39-40С, а може залишатися субфебрильною 37,1-37,5С. Тому навіть при невисокій температурі тіла, кашлі, слабкості й інших ознаках нездужання, слід обов’язково звернутися до лікаря.

З’являються болі в грудях при спробі глибокого вдиху. Біль при вдиху і напад кашлю після вдиху також є ознаками запалення. Крім простудних симптомів, у хворого спостерігається задишка та блідість шкірних покривів. Також, загальна слабкість, підвищене потовиділення, озноб, зниження апетиту – характерні для інтоксикації і початку запального процесу в легенях.

Якщо подібні симптоми з’являються або в розпал гострої респіраторної інфекції, або через кілька днів після поліпшення, вони можуть бути першими  ознаками пневмонії! Слід негайно звернутися до лікаря, щоб пройти повне обстеження!

Особливу небезпеку пневмонія становить для дітей. Ефективним методом запобігання пневмококовій інфекції у дітей є профілактичне щеплення.

Основні ознаки пневмонії у дітей

Симптоми пневмонії у дітей мають деякі особливості:

Температура тіла вище 38 С тривалістю понад три дні, яку неможливо знизити жарознижувальними засобами. Також може бути і невисока температура до 37,5, особливо у маленьких дітей. При цьому виявляються всі ознаки інтоксикації – відсутність апетиту, підвищена пітливість, слабкість.

Спостерігається прискорене поверхневе дихання: у малюків до 2-місячного віку – 60 вдихів за хвилину, до 1 року – 50 вдихів, після року – 40 вдихів за хвилину. Найчастіше дитина намагається лягати на один бік.

Характер кашлю. Через першіння в горлі спочатку може з’являтися тільки покашлювання, потім кашель стає сухим та болісним, який посилюється при плачі, годуванні дитини.

Поведінка дитини: Діти з пневмонією стають примхливими, плаксивими, млявими, у них порушується сон, іноді можуть зовсім відмовлятися від їжі, а також з’явитися діарея і блювота, у немовлят – зригування і відмова від грудей.

Питання призначення антибіотиків та комбінації препаратів для лікування пневмонії, як дорослих так і дітей, залишається прерогативою Вашого лікаря. Ні якого самолікування «за порадами сусіда чи подружки..»!!! Зрозуміти який збудник причинив запалення зможе тільки лікар (збудником можуть бути або віруси (в тому числі і грипу), або пневмококи, або стафілококи, стрептококи, а частіше, комбіновані інфекції.  Тому і ефективність лікування залежить від своєчасного звернення до лікаря та сумлінного виконання його призначень.

Довідково: 

За даними статистично-інформаційного відділу ПРЦПМСД, даними 2016 року поширеність пневмоній в 2016 році у Павлоградському районі становить……на тисячу дорослого населення. Показник захворюваності за минулий рік склав 45,1 на тисячу дорослого населення.