Головна » Це важливо! » Європейський тиждень тестування на ВІЛ-гепатит 2017 року: вирішення проблеми пізньої діагностики

Європейський тиждень тестування на ВІЛ-гепатит 2017 року: вирішення проблеми пізньої діагностики

Цього року тема Європейського випробувального тижня, 17-24 листопада, узгоджується з Всесвітнім днем ​​боротьби зі СНІДом для підвищення обізнаності щодо проблеми пізньої діагностики ВІЛ-інфекції. У східній частині Європейського регіону ВООЗ 1 з 3 людей не знають про свій ВІЛ-статус. У решті регіонів цей показник становить 1: 7.

Європейський тестовий тиждень виступає як для тестування на ВІЛ, так і на гепатит. У регіоні близько 15 мільйонів людей живе з хронічним гепатитом В і 14 мільйонів людей інфіковані вірусом гепатиту С. Оскільки інфекція часто залишається безсимптомною протягом десятиліть, більшість людей, які захворіли на цю хворобу, не знають про інфекцію, поки не розвинуться серйозні ускладнення.

Раннє тестування для поліпшення результатів лікування

Раннє виявлення є ключовим фактором профілактики та лікування ВІЛ та гепатитів В і С.

Для ВІЛ-інфекції рання виявлення забезпечує зараження інфікованими особами ранню антиретровірусну терапію, що збільшує користь для здоров’я та запобігає подальшій передачі ВІЛ-інфекції; це також дозволяє їм приймати обґрунтовані рішення щодо використання низки варіантів профілактики ВІЛ.

Інноваційні методи тестування на ВІЛ все частіше впроваджуються, щоб прискорити реагування країн на епідемію ВІЛ. Зокрема, ВООЗ рекомендує запровадити самоконтроль проти ВІЛ. Цей метод, який може виконувати окремі особи, є особливо важливим, щоб дозволити групам ризику отримати доступ до тестування, одночасно забезпечуючи конфіденційність.

Для інфікування гепатитів В та С, тестування – це шлях до профілактики та лікування. Рання ідентифікація інфекції гарантує, що люди отримують догляд та лікування, необхідні їм для запобігання або затримки прогресування захворювання печінки та зменшення подальшої передачі.

Рекомендації ВООЗ щодо покращення доступу до тестування та комплексних підходів

У більшості країн Регіону служби тестування на ВІЛ для тих, хто знаходиться під ризиком, є недостатніми, а доступ до послуг з профілактики ВІЛ-інфекції та профілактики вірусних гепатитів, лікування та догляду за хворими є обмеженим. Тому ВООЗ рекомендує країнам визначати пріоритет, фінансувати та підтримувати прийнятний рівень послуг; вони повинні усунути медичні, соціальні та правові бар’єри, які сьогодні перешкоджають рівному доступу до послуг з тестування на ВІЛ та вірусні гепатити.

ВООЗ рішуче підтримує інтегровані підходи до профілактики, тестування та догляду за людьми, що живуть з ВІЛ та вірусним гепатитом. Багато успішних історій такого підходу було пропаговано як частина Європейського тестового тижня.

Європейський тестовий тиждень

Метою Європейського тестового тижня є підвищення обізнаності про переваги тестування на ВІЛ та гепатити, що сприяє ранній діагностиці та доступу до лікування та медичних послуг. Кампанія мала місце в більшості європейських країн з 2013 року.

Цього року більш ніж 650 організацій і приватних осіб вже запевнили свою підтримку. ВООЗ підтримує країни по всьому регіону, щоб приєднатися до цієї ініціативи та заохочує їх надавати інформацію про діагностичні підходи до ВІЛ та гепатиту В та С та тестування людей через ініціативи на рівні громади.

 

Інформація  з інтернет ресурсів