Головна » Це важливо! » Для ВІЛ не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей.

Для ВІЛ не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей.

На планеті більш 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ.

ВІЛ-інфекція – захворювання, що виникає внаслідок інфікуван­ня вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну си­стему, внаслідок чого організм людини з часом стає беззахисним навіть перед порівняно нешкідливими мікроорганізмами, не гово­рячи вже про злоякісні пухлини.

Основна відмінність вірусу імунодефіциту людини від інших віру­сів полягає у тому, що для свого розмноження ВІЛ використовує клітини нашої імунної системи. Саме це і пояснює досить високу небезпеку ВІЛ – він вражає наші захисні функції.

Імунітет слабшає поступово. Людина, що живе з ВІЛ, може вигля­дати і почуватися добре протягом багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. В цьому і полягає підступність вірусу, який приховано руйнує дедалі більше клітин імунної системи. Щоденно продукується 10 мільярдів нових вірусних частинок, що знищують 200 мільйонів захисних (імунних) клітин.

Коли кількість імунних клітин знижується, людина стає враз­ливою до хвороб, які з’являються при зниженні імунітету. Такі захворювання називаються опортуністичними. До них відно­сяться: пневмоцистна пневмонія, токсоплазмоз, туберкульоз легень, позалегеневий туберкульоз, саркома Капоши та інші захворювання.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – це остання (IV) стадія ВІЛ-інфекції. На даному етапі імунна система не у змозі протидіяти інфекційним захворюванням. Людина може страждати одразу від кількох опортуністичних інфекцій, включаючи онкозахворювання.

Без лікування СНІД закінчується смертю. Але дякуючи анти­ретровірусній терапії (АРТ), перехід ВІЛ-інфекції у стадію СНІД відтерміновується на тривалий час. АРТ не просто продовжує жит­тя ВІЛ-інфікованих, вона дає їм змогу не почуватися хворими, жити, працювати і створювати сім’ю. Доступ до АРТ – важливе до­сягнення у боротьбі проти ВІЛ-інфекції, але, на жаль, вона не дає можливості повністю вилікувати людину від цього захворювання.

Препарати для АРТ призначає лікар-інфекціоніст Центральної районної лікарні або Обласного Центру СНІД чи кабінету «Довіри», які видаються безкоштовно.

Продовження в наступній публікації

 Павлоградський районний ЦПМСД     

                                                                                                                                                                 

За матеріалами:

 Альянс громадського здоров’я та Інтернет ресурсів