Головна » Це важливо! » 1 СЕРПНЯ ПОЧИНАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

1 СЕРПНЯ ПОЧИНАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

Починаючи з 1-го серпня, в усьому світі проводиться щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» . Дата проведення Тижня обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування.

«Тиждень підтримки грудного вигодовування» був задуманий як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей. Адже грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, безпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі). Також грудне вигодовування сприяє здоров’ю і мами, оскільки знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії.

Під час всесвітньої акції різні організації по всьому світу проводять всілякі заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналів пологових будинків тощо.

Лікарня, доброзичлива до мами і дитини. Для медколективу завдання номер один – піклуватися про фізичне та психологічне благополуччя мами й немовляти. Надважливу роль у цьому відіграє грудне вигодовування – упевнені гінекологи-акушери. Переконують у цьому і вагітних пацієнток, і породіль.

 

Сімейний лікар

КЗ «Павлоградський РЦПМСД»БСР ДО»                                   І.С. Мокієнко