Головна » Всесвітні дні » Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

14 жовтня – Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги  – «Не залишайте тих, хто страждає».

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів (дітей і дорослих) та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами, пов’язаними із захворюванням, що загрожують життю, шляхом запобігання та полегшення страждань за рахунок раннього виявлення, ретельної оцінки та лікування болю та інших фізичних симптомів, а також надання психосоціальної та духовної підтримки.

Паліативна допомога не повинна розглядатися як комплекс заходів, який можливо виконати лише у спеціалізованій лікарні/(хоспісі). Насправді послуги  паліативної допомоги можливо надавати в різний спосіб, навіть за умови обмежених ресурсів,  на рівні  будь-якого  медичного закладу, а також у пацієнта вдома.

Люди  з невиліковними захворюваннями – є однією з найуразливіших категорій, які більше за всіх вимагають уваги та окремого підходу. Дуже часто невиліковно хворі потрапляють під дію стигми з боку суспільства – позбавлення права жити так як живуть здорові люди, наскільки це можливо.

Для того щоб допомогти хворому подужати страх, необхідно вміти слухати, розуміти невербальну мову, вміти надати      емоційну підтримку; спіл-куватись з хворим відверто, довірливо, співчувати йому і поважати, чесно відповідати на питання; не вселяти нездійсненних надій; давати можливість задавати питання; розуміти потреби хворого; приймати до уваги і по можливості задовольняти його психічні, соціальні  і духовні потреби; передбачати труднощі і бути готовому їх долати.

Сімейний лікар                        Бахтін Р.М.