Мета дня – звернути увагу жінок на серйозність ризиків захворювання раком молочної залози, поінформувати про вирішальні чинники у запобіганні раку грудей, про профілактику і лікування цього захворювання.
Фахівці зазначають: в Україні щорічно близько 160 тисяч жінок дізнаються про свій діагноз, а щогодини від раку грудей помирає одна жінка. Головна причина високої смертності від цієї хвороби в нашій країні – пізня діагностика.
Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак молочної залози виліковується приблизно у 95% випадків. Кожні 35-37 хвилин одній жінці в Україні ставлять цей діагноз, а щогодини одна з них помирає.
Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п’ята українка, а кількість хворих на рак молочної залози за останнє десятиріччя зросла майже вдвічі.
Вчені називають близько 80 факторів, що можуть викликати рак молочної залози. Серед них найвагоміші: вік 40-60 років, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак молочної залози у сестри або матері, дисгормональні доброякісні захворювання молочних залоз, відсутність або короткий період годування грудьми, сексуальні розлади, гінекологічна патологія, гіпотиреоз.
На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак молочної залози, стала значно молодшою. Нині рак діагностується у віці 25-28 років.
Однак незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, для ранньої діагностики захворювань молочної залози необхідне щомісячне самообстеження молочних залоз та обов’язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін – негайно звернутися до лікаря.
Лікар акушер-гінеколо Вогрівенко Р.В.