Головна » Всесвітні дні » Всесвітній день здoрoвoгo харчування

Всесвітній день здoрoвoгo харчування

Ввесь світ щорічно 16 жовтня відмічає “День здорового харчування”. Його мета — звернути увагу громадськості на проблему харчування в сучасному світі та залучити її до вирішення проблем, пов’язаних з неправильним харчуванням. Адже, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я більшість всіх захворювань людини пов’язана з харчуванням. Стан здоров’я людини, її працездатність, опірність хворобам та тривалість життя значною мірою залежить від режиму і правильності харчування.

Серед хвороб, що виникають внаслідок недостатнього харчування, найчастіше зустрічаються пов’язані з дефіцитом у їжі вітамінів та мінеральних речовин. Вітаміни відіграють важливу роль для організму людини і їх відсутність у продуктах харчування призводить до такого небезпечного захворювання, як авітаміноз. Незалежно від того що кожен із харчових продуктів — овочі, м’ясо, риба, фрукти, яйця, молочні продукти — є багатими на вітаміни, сам по собі жоден із них не може повністю відповідати фізіологічним потребам організму. Тому харчування повинно бути збалансованим та різноманітним.

До хвороб, які є наслідком надмірного і безладного харчування, відносяться ожиріння та хвороби обміну речовин .В свою чергу, ожиріння сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, зокрема атеросклерозу, хвороб печінки, жовчного міхура, сечокам’яної хвороби і навіть злоякісних новоутворень. Повні люди менше живуть. Щоб бути довгожителем потрібно любити фізичну працю, вести рухливий спосіб життя і небагато їсти.

Щоденний свідомий вибір продуктів харчування, бережливе ставлення до резервів власного організму, активний спосіб життя, допоможе нам покращити власне здоров’я та присвятити життя улюбленій справі.

 Народна мудрiсть «Смачну їжу віддай ворогові – сам з’їж корисну»    актуальна і в наш час.

 Правильно харчуйтеся і будьте здорові!

  

 

           Сімейний лікар   Зуб Л.Є.