Головна » Всесвітні дні » День боротьби проти діабету

День боротьби проти діабету

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом— це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає

Довгі століття люди не знали засобів для боротьби з цією хворобою, і діагноз «цукровий діабет» не залишав пацієнтові ніякої надії не тільки на одужання, але й на життя: без інсуліну – гормону, що забезпечує засвоєння тканинами глюкози, хворий організм існувати не може і приречений на повільне згасання.

Діабетом можна захворіти в будь-якому віці, і це захворювання невиліковне. За допомогою лікарських препаратів можна тільки поліпшити якість життя хворого, зате вчасно розпочате і постійне лікування дозволяє пацієнтам жити довго і повноцінно. Тому дуже важлива діагностика і профілактика захворювання.

Для профілактики діабету ефективні найпростіші заходи з підтримки здорового способу життя і правильного харчування. Потрібно тримати під контролем свою вагу, відмовитися від куріння, стежити за рівнем холестерину і артеріальним тиском.

І звичайно, важлива фізична активність, потрібно більше ходити пішки, робити найелементарнішу зарядку щодня. Вживайте якомога більше фруктів і овочів і скоротіть споживання цукру і насичених жирів.

Загальна ж рекомендація лікарів для профілактики діабету: не переїдати. Доведено, що до діабету призводить не споживання солодкого, а перевантаження організму зайвими калоріями. Так що уникайте фастфуду і багатих майонезом застіль.

Первинна діагностика діабету здійснюється за допомогою простого аналізу крові на цукор. Робіть цей тест хоча б раз на рік, стежте за своєю вагою – і будьте здорові!

 

Сімейний лікар

КЗ «Павлоградський РЦПМСД»БСР ДО»                                                    Колодуб Н.В.