Головна » Всесвітні дні » Міжнародний день відмови від паління

Міжнародний день відмови від паління

Про шкоду куріння написано багато, на кожній пачці сигарет є попередження про те, що куріння небезпечне для життя. Однак, незважаючи на це, безліч людей в світі не може розлучитися із згубною звичкою.

Тютюновий дим впливає практично на всі органи, викликаючи і загострюючи захворювання.

Канцерогенні речовини сигаретного диму – головна причина виникнення раку. Смертність від раку легенів у курців в 20 разів вище, ніж у некурящих. Тютюновий дим містить більше чотирьох тисяч компонентів, що викликають мутації в організмі. І страждають від нього не тільки курці, а й ті, хто знаходиться поруч.

Крім того, любителі сигарет в 13 разів частіше хворіють на стенокардію і в 10 разів частіше – на виразку шлунка. Куріння погіршує зір, пам’ять, потенцію, руйнує зуби, стає причиною поганого запаху.

Згідно з результатами досліджень, смертність серед курців в 3 рази вище, ніж серед некурящих.

Жінки, які курять під час вагітності, мають істотно більший ризик викиднів, ніж ті, які не курять. Куріння також може призвести до ускладнень під час вагітності та пологів, у тому числі позаматкової вагітності, кровотечі під час вагітності, передчасного відділення плаценти і передчасного розриву оболонки .

Лише повне припинення куріння сприятливо впливає на здоров’я: ризик пов’язаних із курінням захворювань знижується, полегшується перебіг багатьох захворювань і підвищується ефективність їх лікування. Припинення куріння виправдано при будь-якому стані здоров’я, при будь-якому стажі та інтенсивності куріння.

Поради друзям і родичам

Нагадуйте курцеві про шкоду паління для його здоров’я і для здоров’я близьким йому людей (дітей, жінок), ніколи не створюйте комфортних умов для паління, не даруйте курцеві приємних “курильних” аксесуарів (дорогих сигарет, запальничок, попільничок), всіляко сприяйте бажанню курця відмовитися від паління.

 

 

 

Сімейний лікар

КЗ «Павлоградський РЦПМСД»БСР ДО»                                                                                                       Чуєнко Б.Г.