Головна » Всесвітні дні » Всесвітній день контрацепції

Всесвітній день контрацепції

26 вересня – Всесвітній день контрацепції. Цей захід, який проходить з 2007 року, проходить під девізом: “Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність”.

Статистика: У всьому світі 80 мільйонів жінок щорічно стикаються з проблемою незапланованої вагітності, і 20 мільйонів роблять аборти, у результаті чого 68 тисяч із них гинуть.

Для того, щоб не стати частиною цієї сумної статистики – користуйтеся контрацептивами, яких, до слова, є достатньо. Утім, не варто забувати, що не всі ці способи контрацепції захищають від небажаних “букетів”, якими ви можете бути нагороджені.

А тепер присядьте, бо те, що ви прочитаєте далі, вас вразить. Наші предки не перестають дивувати. Зокрема, своїми особливими методами запобігання вагітності. До слова, їх краще не повторювати в домашніх умовах.

Жінки в Стародавньому Єгипті використовували екскременти крокодилів. Звучить, відверто, не дуже. Вони не лише були своєрідним бар’єром, а справжньою “хімічною зброєю”: екскременти буквально “вбивали” рухомих сперматозоїдів.

У Стародавній Греції використовували всілякі рослинні суміші, які справді допомагали запобігати небажаній вагітності. А от давньогрецький лікар Соран рекомендував жінкам після сексу сідати навпочіпки та чхати.

У Древньому Китаї жінкам після статевого акту рекомендували їсти пуголовків, оброблених ртуттю. Щоправда, це отруювало не лише зародок, а й жінку.

У Середньовіччі вірили, що спеціальний амулет може допомогти. Робили їх з висушених яєчок ласок, кісток чорних котів або маток мулів.

У мемуарах знаменитого Казанови можна виявити чи не найпопулярніший у XVIII столітті метод контрацепції – лимон. Половинку витиснутого фрукта використовували як бар’єр, ефект якого посилювався кислотою, яка негативно впливає на “живучість” сперматозоїдів.

Також жінки в Китаї та Греції пили воду зі свинцем, яку вони брали з кузень. Ця “суміш” знижувала ймовірність завагітніти, але, водночас, вельми негативно впливала на здоров’я.

Якщо зараз кока-колою рекомендують промивати унітази та видаляти наліт на кранах, то в 60-х роках минулого століття цей напій був своєрідним способом контрацепції. Жінці пропонувалося після сексу проспринцюватися кока-колою. Вважалося, що вуглекислий газ і цукор допоможуть уникнути вагітності.

Як ви могли зрозуміти, наші предки були ще тими винахідниками.

Акушер-гінеколог

КНП «Центр ПМСД»БСР ДО»                                                                       Р.В.Вогривенко