Головна » Новини » Лекція на тему: “Інфекція Helicobacter pylori”

Лекція на тему: “Інфекція Helicobacter pylori”

03 жовтня 2019 року в КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” БСР ДО” для медичних працівників професор Воробйов С.Б прочитав лекцію щодо діагностики і лікування  інфекції Helicobacter pylori.

H. pylori – це грамнегативний мікроорганізм, надзвичайно пристосований до існування в кислому середовищі, найчастіше вражає шлунок; захворюваність на цю інфекцію збільшується з віком – до 60 років зараженими виявляються близько 50% людей.

Інфекція провокує розвиток виразки шлунка, дванадцятипалої кишки і препилорический виразки, а також збільшує ризик аденокарциноми і лімфоми шлунка.

Слід провести первинну діагностику за допомогою сечовинного дихального тесту або аналізу стільця на антигени; якщо за іншими свідченнями проводиться ендоскопія, слід проаналізувати зразки тканин, взяті на біопсію, використовуючи швидкий уреазний тест або гістологічне забарвлення.

У хворих з ускладненнями (наприклад, з виразковою хворобою, раком) повинна призначатися ерадикаційної терапії; типова схема лікування включає в себе інгібітор протонної помпи разом з антибіотиками (наприклад, кларитроміцин плюс або амоксицилін, або метронідазол) або квадротерапія в регіонах з високою резистентністю до кларитроміцину.

Підтвердження результату лікування проводять за допомогою уреазного дихального тесту, визначення антигену в калі або езофагогастродуоденоскопіі.