Головна » Новини » Тренінг-програма для лікарів

Тренінг-програма для лікарів

10.10.2019 року  в КНП “Центр ПСМД ” БСР ДО” відбулася медична рада.

Сімейні лікарі, які відвідали 4 жовтня 2019 р. в м. ДНІПРО  Всеукраїнський Тренінг-програму для лікарів “Мистецтво Лікування: післядипломний курс професійного вдосконалення” поділилися інформацією з присутніми.

Лікар ЗПСМ Іванова В.О. коротко розповіла про подагру – що за хвороба, основні симптоми, лікування і профілактика. 

Залежно від розвитку захворювання виділяють безсимптомно подагру і гострий подагричний артрит. У першому випадку накопичення кристалів сечової кислоти в суглобах ніяк себе не виявляє. Цей стан триває роками і лише у 20% хворих може призвести до виникнення справжньої подагри.

Клінічні прояви гострого подагричного артриту:

  • наявність набряків в області суглоба;
  • почервоніння суглоба;
  • гострий біль суглобів при подагрі, що виникає у нічний (чи ранковий) час;
  • субфебрильна температура тіла;
  • погіршення загального стану, апатія, втрата апетиту.

Лікар ЗПСМ Колодуб Н.В. поділилася інформацію щодо функціонального абдомінального болю: діагностика і лікування.

Абдоминальний больовий синдром є частим проявом різних патологічних процесів в органах черевної порожнини і «недигестивних» захворювань. У зв’язку з цим знання лікарем етіопатогенетичних механизмів формування болю, знання діагностичних і диференційно-діагностичних алгоритмів при абдомінальному больовому синдромі є, безумовно, важливим.

Біль — це суб’єктивне відчуття, яке виникає внаслідок надходження до центральної нервової системи (ЦНС) патологічних імпульсів з периферії.
Лікар ЗПСМ Мокієнко І.С. розповіла про предіабет: що потрібно знати сімейному лікарю.
Предіабет – проміжний стан гіперглікемії, при якому показники глюкози крові вище норми, але нижче порогових значень для постановки діагнозу цукровий діабет. Хоча діагностичні критерії предіабету не однакові в різних міжнародних професійних організаціях, він залишається фактором високого ризику розвитку цукрового діабету з щорічним показником прогресування 5 -10%.
Лікар ЗПСМ Бахтін Р.М. розповів про остеоартроз суглобів кисті: діагностика і лікування.
Остеоартроз  — супутник старіння людини. Старіння організму людини розпочинається з 40–50-річного віку. Процес старіння людини — процес фізіологічний, однак він супроводжується наростаючими з віком порушеннями структури та функції багатьох органів і систем організму. Відомо, що старість — не хвороба і не діагноз, однак вона сприяє розвитку багатьох захворювань.