Головна » Всесвітні дні » Всесвітній день боротьби з глаукомою

Всесвітній день боротьби з глаукомою

Глаукома – це одне з найбільш інвалідизуючих захворювань.

У сучасній офтальмології термін “глаукома” об’єднує групу захворювань, які мають різне походження, але спільні 2506симптоми: підвищення внутрішньоочного тиску, звуження поля зору, розвиток атрофії здорового нерва. Захворювання на глаукому може прогресувати з різною швидкістю. Раннє її виявлення та своєчасне лікування дозволяє зберегти зір протягом тривалого часу.

Існує ряд симптомів, помітивши які, варто звернутися до лікаря: “літаючі мушки” перед очима, райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього, затуманення зору, часта зміна окулярів. Як правило, людина втрачає зір при глаукомі внаслідок загибелі зорового нерву (атрофії), основною причиною якої є підвищення внутрішньоочного тиску. Тому дуже важливо всім особам старше 40 років один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання – частіше.

Для профілактики глаукоми рекомендовано дотримуватися таких правил:

– Мінімізувати перебування в темних (кінотеатр) і затемнених приміщеннях (перегляд телевізора), так як при цьому розширюється зіниця і може підвищуватися внутрішньоочний тиск. При будь-якої складної діяльності або при роботі на комп’ютері обов’язкові 15-ти хвилинні перерви протягом кожної години. Слід віддавати перевагу роботі на близькій відстані від очей (читання або ручна робота), так як при цьому звужується зіниця, що сприяє зниженню внутрішньоочного тиску.

– Користуватися сонцезахисними окулярами, що мають зелені світлофільтри із захистом від ультрафіолетового опромінення при яскравому освітленні або перебування на сонці.

– Протипоказані лікарські речовини, що викликають розширення зіниці (атропін, скополамін, препарати беладони та ін.).

– Дотримуватися режиму праці і відпочинку: сон повинен бути не менше 8 годин на добу, вести активний спосіб життя, відмова від куріння.

– Повноцінне харчування: включайте в свій раціон продукти, багаті антиоксидантами, цинком, вітаміном А, жирними кислотами Омега-3. Харчуйтеся раціонально відповідно до віку, віддавайте перевагу овочеві страви, рибу, сирі овочі і фрукти, обмежте тваринні жири і цукор.

 

Сімейний лікар

КНП«ЦентрПМСД»БСР ДО»                                                                                                                Т.А.Бібла.