Головна » Всесвітні дні » Туберкульоз

Туберкульоз

Туберкульоз – тяжке інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом . Хвороба може вражати різні органи та системи людини.

Розповсюджується туберкульоз хворими з найбільш поширеною, легеневою формою туберкульозу. Коли ці пацієнти кашляють, чхають або розмовляють, крихітні краплини, що містять мікобактерії, потрапляють у повітря. Оточуючі можуть заразитися, вдихаючи це повітря.

З кровотоком бактерії розповсюджуються в організмі, обираючи, головним чином, легені, кістки, нирки, центральну нервову систему. Імунна система людини протягом 2 – 10 тижнів втручається в процес та зупиняє розмноження і подальше розповсюдження бактерій. Інфіковані люди не заразні для інших людей.

Туберкульоз не виліковується, якщо переривати лікування, вживати протитуберкульозні препарати хаотично, зловживати алкоголем, наркотичними засобами, внаслідок чого розвивається хіміорезистентна форма туберкульозу, яка не піддається лікуванню протитуберкульозними препаратами. З метою раннього виявлення туберкульозу дорослі проходять флюорографічне обстеження не рідше 1 разу на 2 роки, дітям та підліткам щорічно проводять реакцію Манту, яка є основним методом раннього виявлення туберкульозу у дітей.

В останній час збільшилась кількість відмов батьків від реакції Манту. Батьки не розуміють, що відмовляючись від проведення реакції ставлять під загрозу здоров’я власної дитини. Для профілактики туберкульозу здоровим дітям проводять профілактичні щеплення вакциною БЦЖ. Перше щеплення проводиться новонародженим у пологовому відділені, ревакцинація – в 7 років при негативній реакції Манту.

Щоб не захворіти на туберкульоз, виконуйте звичайні правила: вживайте повноцінну їжу, відмовтесь від шкідливих звичок, займатись спортом та ведіть здоровий спосіб життя, дотримуйтесь правил особистої гігієни, утримуйте своє житло в чистоті, частіше провітрюйте, уникайте покупок продуктів тваринництва,які не пройшли ветеринарного обстеження та молочних продуктів, фасованих у раніше вживаний пластиковий посуд.

Важливо систематично проходити медичні огляди у лікаря, проводити флюорографічне обстеження грудної клітки 1 раз на рік. Важливим компонентом є відмова від шкідливих звичок – куріння, вживання алкоголю, наркотиків.

Сімейний лікар

КНП «ЦентрПМСД»БСР ДО»                                                                                                                                          Чайка Т.В.