Головна » Всесвітні дні » Історія Фіолетового дня: Хто вирішив відзначати цей день

Історія Фіолетового дня: Хто вирішив відзначати цей день

Одного разу дев’ятирічна дівчинка Кессіді Меган, яка страждає від епілепсії, вирішила показати іншим людям, що вона нічим не відрізняється від них. За свої дев’ять років дитина вже встиг відчути на собі певне нехтування з боку дорослих і однолітків, які сприймали її захворювання не зовсім адекватно, вважаючи його чимось на зразок легкої форми божевілля.

Що таке епілепсія

Епілепсія вважається одним з найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. При ньому одна з ділянок кори головного мозку починає працювати занадто активно. Він пригнічує і підпорядковує інші нейрони. У підсумку всі клітини кори бувають охоплені синхронним збудженням. Виникає напад: судоми, втрата свідомості, падіння. Причиною виникнення такої гіперактивної ділянки може бути травма голови, інсульт, менінгіт і деякі захворювання.

Епілепсія – одне з небагатьох хронічних захворювань, при якому досягнення стійкої ремісії можливо: люди вчаться, працюють, створюють сім’ї і народжують здорових дітей, тобто ведуть нормальне повноцінне життя.

Як надати допомогу людині з епілепсією під час нападу

-Правильна перша допомога – це дві прості дії: достатньо перевернути людину на бік та покласти щось м’яке під голову, щоб уникнути травми.

При цьому НЕ варто:

-класти що-небудь у рот: тверді предмети можуть травмувати, пошкодити зуби та ясна, а інколи навіть існує ризик зламати щелепу; під час нападу в людини НЕ може запасти язик;

-намагатися зупинити напад – напад повинен пройти сам.

У більшості випадків напади при епілепсії не є невідкладними станами та не завжди потрібно викликати екстрену медичну допомогу. Але обов’язково телефонуйте 103, якщо:

-напад триває п’ять хвилин або довше;

-напади повторюється настільки часто, що у проміжках між ними у людини не відновлюється свідомість (на відміну від серії нападів);

-коли у людини стається перший напад;

-коли людина отримує травму під час нападу (наприклад, внаслідок падіння);

-напад стається, коли людина перебуває у воді;

-людина вагітна або хвора на діабет.

Сімейний лікар

КНП «ЦентрПМСД»БСР ДО»                                                                                                                                  Марченко Р.В.