Головна » Всесвітні дні » Міжнародний день акушерки

Міжнародний день акушерки

5-го травня міжнародний день акушерки. Сьогодні своє професійне свято відмічають люди, дякуючи турботливим рукам яких, багато з нас з’явились на світ.  Ідею свята пропонувала Міжнародна асоціація акушерок у Нідерландах в 1987 році. Статус офіційного свята цей день набув тільки в 1992 році. Сьогодні це свято відмічається більше ніж в 50 країнах. Основна ціль свята – інформувати населення про важливість роботи акушерок. Акушерки допомагають жінкам ставати матерями. Крім високого професіоналізму акушерки повинні мати ще і такі здібності, як відповідальність, доброта, чуйність та співчуття.

«И нет профессии прекрасней

На всех пяти материках

Когда лежит все человечество

У акушерки на руках!»

В межах акцій, які проводяться в цей день у всьому світі, акушерки організовують вуличні демонстрації, встановлюють намети в суспільних місцях, де проводять безкоштовні консультації та надають всім жінкам інформацію про їх діяльність.

На першому етапі амбулаторну акушерсько-гінекологічну допомогу  мешканці села отримують на ФАПах, амбулаторіях ЗПСМ. Амбулаторна робота акушерки на першому етапі має профілактичний характер з метою збереження репродуктивного здоров’я, попередження небажаної вагітності, ускладнень вагітності та виникнення гінекологічних захворювань.

В КНП «Центр ПМСД» БСР ДО» працюють акушерки. Побажаємо їм  міцного здоров’я, великих успіхів в нелегкій роботі, миру і злагоди.

Лікар акушер-гінеколог Булахівської АЗПСМ Максименко Т.В.