Головна » Всесвітні дні » Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Кожного року в другу суботу травня відзначається Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. Вперше цей день було впроваджено у травні 2005 року з посилання організацій Всесвітньої Ліги Гіпертензії (World Hypertension League) та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

З 2005 року та по сьогоднішній день незмінне гасло цього дня та і в цілому ціль боротьбі та профілактики є ключова фраза : «Знай показники свого Артеріального Тиску».

Артеріальна гіпертонія (артеріальна гіпертензія, АГ) — хронічне захворювання головним показником якого є стійке підвищення гідравлічного тиску у артеріальних судинах великого кола кровообігу, іншими словами це медичний термін, який означає, що кров надміру тисне на стінки артерій із середини. Нормальним вважають систолічний (верхній) тиск менше 139 і діастолічний (нижній) тиск менше 99 мм рт. ст.

До 40 відсотків хворих на артеріальну гіпертензію не підозрюють у себе , бо часто ця хвороба має безсимптомний перебіг.

Гіпертонічна хвороба на сьогоднішній день є найбільш поширеним захворюванням серед патології серцево-судинної системи та посідає перше місце в показниках непрацездатності, інвалідності та особливо смертності населення. В світі є тенденція профілактики захворювання це 90% успіху. На жаль Україна належить до країн з дуже високим ступенем захворювань на артеріальну гіпертензію. Статистичні данні по Україні: на артеріальну гіпертензію хворіють приблизно 30-40% населення і лише 60% з них знають про те, що в них є підвищений артеріальний тиск, а лікуються та слідкують за станом свого здоров’я лише 15%, і це все не дивлячись на пропаганду  здорового способу життя в ЗМІ та в лікувальних установах. На гіпертонічну хворобу серця частіше хворіють жінки, але у чоловіків частіше спостерігаються важчий перебіг та прояви ускладнень цього захворювання.

Ускладненнями АГ є так названі «судинні катастрофи», гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти), інфаркт міокарду – це ті ускладнення, які дуже знижують якість життя хворого на гіпертонію, також не менш важкими є ускладнення – ішемічна хвороба серця, крововиливи у сітківку ока, аневризми судин, стеноз судин нирок, нефросклероз, ниркова недостатність.

На сам перед головними рекомендаціями є уникнення  стресу, виключити малорухомість та займатися фізичними вправами, правильне харчування – на сам перед зменшити жирну, копчену, гостру їжу, контроль та позбавлення надлишкової ваги, не зловживати алкоголем, виключити паління – все це є профілактикою гіпертонічної хвороби.

Почніть з вимірювання артеріального тиску!

Не займайтесь самолікуванням, зверніться до лікаря для індивідуального підбору препаратів!

Лише ретельне ставлення до свого здоров’я та правильно підібрана 

терапія дають позитивний результат!

     

Лікар ЗПСМ   Бахтін Р.М.