Головна » Всесвітні дні » 19 травня всесвітній день сімейного лікаря

19 травня всесвітній день сімейного лікаря

Сімейний лікар – від слова «Сім’я». А Сім’я це найважливіше у житті будь якої людини!

З 19 травня 2011 року, було започатковано Всесвітній день сімейного лікаря. В ході медичної реформи, яка реалізується в нашій країні, ця дата має велике значення, оскільки дає можливість підкреслити вагомий внесок фахівців первинної ланки в систему охорони здоров’я. Вперше офіційно відзначили цю дату три роки тому: саме 19 травня 2016 вперше в Україні пройшла науково-практична конференція «Всесвітній день сімейного лікаря».

Це свято призначене лікарям ЗПСМ та медичним фахівцям, які працюють в амбулаторіях та надають медичну допомогу населенню. Саме цей день з того часу присвячений сімейним лікарям, людям, які піклуються про життя та здоровий стан кожного члена родини в цілому Світі.

Сімейний лікар, насамперед ваш друг, та незмінний член родини. Він найбільше знає про стан здоров’я кожного в вашій родини, від немовлят до людей похилого віку. Лікар може надати первинну допомогу всім членам сім’ї: призначити ліки, виміряти артеріальний тиск, надати кваліфіковану допомогу при захворюваннях органів дихання та інших станах в будь який час.

Лікар загальної практики знає всі спадкові захворювання цієї родини завдяки тривалому спостереженню. Він піклується насамперед про Вас та про ваше життя.

Наша держава завжди удосконалює кваліфікацію наших сімейних лікарів до рівня європейських стандартів, з’являються нові методи діагностики та лікування. Лікарі та медичні сестри загальної практики сімейної медицини завжди відповідальні та турботливі.

З нагоди Всесвітнього дня сімейного лікаря хочеться висловити щиру вдячність сімейним лікарям та їх медичним сестрам, за вашу важку сумлінну працю та турботливе ставлення до людей!

 

 Сестра медична ЗПСМ            Інденко К.А.

  Лікар ЗПСМ                   Бібла Т.А.