Головна » Всесвітні дні » Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

У 1998 році був заснований день боротьби проти астми і став Всесвітнім днем до сьогоднішнього часу. Основна мета цього свята – звернути увагу громадян до цієї проблеми, підвищити якість допомоги.

10 – 30% населення світу страждає на алергічну реакцію, і ця цифра щорічно зростає.

Алергія не є хворобою – це прояви накопичення алергенів в організмі, від чхання до розладів травлення, такими можуть бути прояви алергії, а найважчим є анафілактичний шок.

Анафілактичний шок – це важка реакція організму (анафілаксія), що швидко розвивається і супроводжується загрозливим для життя зниженням артеріального тиску.

Існують основні причини анафілаксії та фактори ризику: алергічні (ліки, харчові продукти, латекс), неалергічні (опіоїди, колоїдні розчини) або гіпертонічні.

Лікування алергії насамперед – це знизити контакт з алергеном, якщо не можливо уникнути цієї проблеми треба звернутися до кваліфікованого спеціаліста. Одним з проявів алергії є бронхіальна астма в перекладі – важке дихання.

Бронхіальна астма – захворювання хронічне, часто має приступи задухи, буває різної частоти і ступеню важкості. За статистикою 2% всього населення хворіє на цю хворобу. Причинами бронхіальної астми являються: часті алергічні реакції, дія навколишнього середовища, спадкові фактори, пасивне та активне куріння. У дітей бронхіальна астма може виникати, якщо дитина недоношена або вага менше 2,5 кілограмів та діти на штучному вигодовуванні.

Симптомами є: кашель болісний без мокротиння, задуха, яка починається рано вранці або вночі, утруднене дихання, свистячі хрипи.

Профілактикою є: часте вологе прибирання в приміщені, не зловживання лікарськими засобами, зменшення куріння.

Якщо у вас є прояви цих симптомів зверніться до кваліфікованих спеціалістів.

Сестра медична ЗПСМ Хачатурова І.В.