Головна » Всесвітні дні » Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. По одній з версій історія виникнення 1 червня 1925 року, коли консул КНР у Сан-Франциско відшукав у місті дітей-сиріт і влаштував урочисті заходи з нагоди національного свята, що символізує початок літа –  Дуань – Цзе (Фестиваль човнів-драконів). За збігом обставин 1 червня цього року була ще одна знакова подія: у Женеві відбулася перша міжнародна конференція, на якій багато уваги приділяли проблемам дітей.

Та офіційним роком заснування цього свята вважають 1949 рік. Саме тоді у Парижі відбулась спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було вирішено заснувати  свято присвячене дітям. Після війни багато дітей зосталися сиротами і потребували захисту і опіки держави. Головна мета – розказати про проблеми і як їх вирішити. Декларація прав дитини була ухвалена у 1959 році і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного та духовного розвитку незалежно від національної належності, майнового стану та інше.

В Україні це свято відзначається з 1998 року згідно наказу президента.

У багатьох країнах у цей день тривають акції проти абортів, домашнього насилля, щоб захистити права дитини.

У зв’язку з бойовими діями перед Україною постали великі виклики у сфері захисту прав дітей. Багато дітей сиріт, переселенців, дітей з неповних сімей. У Павлограді та Павлоградському районі створені служби у справах дітей, створені кабінети довіри, куди може звернутись дитина або сім’я по допомогу. Проводяться заходи до дня захисту дітей.

Офіційним символом цього свята є прапор: зелене полотно, що символізує зростання і гармонію. Посередині розміщено знак Землі, а від нього відходять червона, жовта, синя, біла і чорна фігурки-символи різноманітності та терпимості.

Це і є основна мета цього свята – заклик до любові, терпимості, милосердя.

Лікар ЗПСМ Богуславської АЗПСМ  Зуб Л.Є