Головна » Всесвітні дні » Міжнародний день офтальмології

Міжнародний день офтальмології

В міжнародний день офтальмології хочеться звернути увагу лікарів та пацієнтів на таку часту патологію, як «синдром сухого ока».

Синдром сухого ока – це хронічне захворювання ока, що пов’язане з недостатньою кількості утворення сльози чи зміною її властивостей, що призводить до зменшення зволоження поверхні ока (рогівка, кон’юнктива, сльозова плівка). Розповсюдженість даної патології складає близько 20% населення, частіше зустрічається у жінок та осіб літнього віку.

Клінічні прояви: хворі скаржаться на свербіж, текучість в очах, на відчуття піску чи стороннього тіла, дискомфорт, затуманення зору, почервоніння ока, світлобоязнь та тяжкість у повіках.

Особливу увагу треба звернути на жінок в період менопаузи, людей, що тривалий час проводять за комп’ютером, телефоном, пацієнти, що працюють в умовах пилу, диму, сухості повітря, що носять контактні лінзи, а також хворі з захворюванням щитоподібної залози та іншими ендокринними захворюваннями.

Мета сімейного лікаря: запідозрити, диференціювати проблему та, за потреби, направити до вузького спеціаліста. За допомогою неінвазійного простого методу з використанням лакмусового папіру, лікар-офтальмолог відразу зможе віддиференціювати захворювання та призначити правильне лікування.

Підходи до лікування: усім пацієнтам, що зіткнувся з цією проблемою, ми рекомендуємо оптимізувати своє робоче місце, менше часу проводити у моніторів, слідкувати за вологістю повітря у кімнаті, робити гімнастику для очей, дотримуватися правил гігієни під час використання лінз та не використовувати каплі для очей без призначення.

Вчасно звертайтеся за допомогою до сімейного лікаря та лікаря-офтальмолога.

 

Лікар ЗПСМ Межиріцької АЗПСМ              Аніщенко М.І.