Головна » інформація » Вірусні гепатити, вакцинація

Вірусні гепатити, вакцинація

Вірусні гепатити – це група інфекційних захворювань, які характеризуються ураженням переважно гепатобіліарної системи та мають різними шляхи передачі.

За механізмом і шляхом зараження виділяють дві групи захворювання:

  • фекально-оральний механізм передачі, до нього відносять вірусні гепатити А і Е,
  • парентеральний (кровоконтактний) шлях передачі, сюди відносять вірусні гепатити В, С, D, G.

Наслідками цього захворювання є хронічна хвороба печінки, цироз, розвиток первинної гепатокарциноми, а також вплив на якість життя пацієнта.

На сьогоднішній день у світі активно використовують вакцинопрофілактику від вірусного гепатиту А та В.

Найбільш загрозливими захворювання є для дітей раннього віку, саме тому МОЗ України вже включила вакцинацію від вірусного гепатиту В у Національний календар профілактичних щеплень.

 Щоб захистити дитину від цього захворювання вона має отримати 3 дози вакцини. Перша протягом 24 годин після народження, друга – в два місяці, третя – у шість місяців. Важливо дотримуватися інтервалів та кількості доз, адже це впливає на рівень подальшої захищеності від хвороби.

Якщо дитина не отримала вакцинацію від вірусного гепатиту В вона може бути вакцинована за схемою 0-1-6 місяців, дорослим також проводять щеплення за такою схемою, проте після визначення маркерів гепатита.

Щеплення добре переноситься та має високий рівень захисту від захворювання.

Також є вакцина від вірусного гепатита А, пацієнти, що бажають себе захистити, можуть за власний кошт це зробити.  Для вакцинації дітей використовують дві дози: перша у віці 12-24 місяців, друга – через 6-18 місяців після першої. Дорослі також можуть бути вакциновані, вони мають отримати дві серії доз з такими ж інтервалами.

Для отримання детальної інформації щодо щеплень, а також визначення протипоказань та показань, ви можете звертатися до свого сімейного лікаря.

Лікар ЗПСМ Межиріцької АЗПСМ Аніщенко М.І.