Головна » Всесвітні дні » МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

Міжнародний день людей похилого вiку – день, коли весь свiт вшановує увагою лiтнiх людей та проводиться 1 жовтня. Головною метою є залучення уваги всього людства до потреб старшого поколiння. Повага до старших, беззаперечно, одна з головних цiнностей людської моралi, саме тому в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рiшення про заснування Мiжнародного дня лiтніх людей, призначивши його на перший день жовтня.

Згiдно з мiжнародною класифiкацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей на нашій планетi більше 600 мільйонів, тобто кожна десята людина на Землі. В Україні налiчується 6,9 млн. громадян віком від 65 років. На думку експертiв, зростання числа літніх людей у свiті свідчить про поліпшення якості життя в цілому, що є значущим досягненням. Разом з тим, у багатьох країнах, що розвиваються, старiння, як і раніше, пов’язане зі слабкою соцiальною захищенiстю і падiнням рівня доходів. У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна традиційно посідає одне з останніх місць. І щороку ці показники все нижчі. Найкомфортнішими для людей поважного віку є Швейцарія, Скандинавські країни, Німеччина та Канаді.

Мiжнародний день людей похилого віку покликаний висловити визнання особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенцiалу та економiки, звернути увагу суспiльства на проблеми глобального старіння населення. Повага та підтримка літніх людей має бути глибоко усвідомлена кожним громадянином держави, адже турбота про них – це турбота про себе самого в майбутньому.

В закладах охорони здоров’я Павлоградщини, як і всієї України, що діють в сільській місцевості, приділяється значна увага самотнім громадянам похилого віку, ветеранам війни, інвалідам, які мають труднощі у  відвідуванні медичних закладів, забезпечено безпосереднє відвідування за місцем проживання. Лiкувально-профiлактична допомога зазначеним категоріям осіб  надається позачергово. Весь об’єм дiагностичних обстежень цієї категорії хворих виконується за бюджетні кошти.

В Павлоградському районі, як і в інших регіонах України, триває реалізація урядової програми “Доступні ліки” що дозволяє більш ефективно забезпечувати населення, в тому числі людей похилого віку, лiками від серцево-судиних захворювань, астми та цукрового діабету ІІ типу.

Дотримання здорового способу життя, постiйна профiлактика стану здоров’я є запорукою повноцінного життя в старості. Разом з тим, відмова від ризикованих форм поведiнки в цілях змiцнення здоров’я майже ніколи не буває пізньою. Так, наприклад, для людини, яка кидає курити у віці від 60 до 75 років, ризик передчасної смерті знижується наполовину. Проявів гiпертонічної хвороби та судинних катастроф можливо уникнути, вiдмовившись від вживання мiцних алкогольних напоїв і пива. Помiрна регулярна фізична активність сприяє покращенню якості життя, попереджає травми та старечі переломи кісток.

Довге життя – ознака доброго здоров’я та належного пiклування про літніх людей. Пам’ятаймо про це.  Всі територіальні громади, все населення району повинні і надалі забезпечувати найбільш сприятливі умови проживання і обслуговування літніх людей і постійно пам’ятати про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку, зробити все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гiдний рівень життя, не втрачали суспiльної активності.

Лікар ЗПСМ                                                                                            Копачовець В.М.