Головна » інформація » Що треба знати про поліомієліт

Що треба знати про поліомієліт

Поліомієліт – це дуже небезпечна вірусна хвороба вражаюча нервову систему. Вірус шляхом фекально-орального контакту потрапляє до шлунково-кишкового тракту людини та проявляє себе симптомами лихоманкою, нудотою та блюванням, швидкою втомою, головним болем, ригідність м’язів шиї та біллю в кінцівках.

Розповсюдником інфекції є хвора людина або носій. Зазвичай інкубаційний період від 5 до 12 діб. На протязі інкубаційного періоду та хвороби вірус продовжує розповсюдження та вражає людину.

Вірус стійкий в зовнішньому середовище при температурі від 0°С – 55 °С.

Найбільша активність віруса проявляється в літній та осінній період. Найбільш вразливі не вакциновані діти до 5 років. Захворіти можуть і дорослі серед яких частіше проявляються тяжкі форми.

Виділяють дві форми захворювання: паралитичку й непаралитичну.

В свою чергу паралітична форма  має декілька стадій:

Препаралітична стадія триває 3 – 5 днів своїми симптомами схожа на респіраторне захворювання та це оманлива стадія.

Паралітична стадія триває від декількох днів до 2 тижнів. Проявляється м’язовим паралічем кінцівок, частіше нижніх та ураження м’язів тулуба. Шиї і появою болю.

Відбудовний період триває від декількох місяців до 3років.

Стадія залишкових явищ (інвалідизація людини )

Непаралітична (стерта) форма поліомієліту протікає з появою нетривалої лихоманки, кашель, біль у горлі, нежить  і диспепсичних явищ таких як нудота, блювота, діарея. Ці симптоми звичайно зникають протягом декількох днів.

Специфічного лікування поліомієліту не існує!

Профілактика поліомієліту

Щеплення це єдиний захист від поліомієліту. В Україні календарем імунізації  щеплення від поліомієліту вводиться дітям віком 2, 4, 6 місяців. 18 місяців проводиться перша ревакцинація, другу і третю ревакцинацію проводять в 6 та 14 років.

У наш час багато батьків відмовляються від вакцинації, таким чином залишають свою дитину без захисту від одної з найнебезпечніших хвороб.

Лікар ЗПСМ  Чайка Т.В.