Головна » інформація » Краснуха та вакцинація

Краснуха та вакцинація

Сьогодні поговоримо про таке інфекційне захворювання, як краснуха та вакцинацію від нього.

Краснуха – це інфекційне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та внутрішньоутробно від матері до плоду.

Клінічні прояви в дітей це-лихоманка, нездужання, почервоніння кон’юнктив очей, сльозоточивість, болюча припухлість потиличних та задньошийних лімфатичних вузлів. У дорослих може протікати безсимптомно або мати такі прояви – головний біль, лихоманка незначна, дискомфорт в суглобах та біль, висипання у вигляді округлих рожевих та червоних цяток, які локалізуються на обличчі, волосяній частині голови, попереку, згинальних поверхнях рук та ніг, сідницях.

Ускладнення захворювання такі, як: енцефаліт, артрит, катаракта, тромбоцитопенічна пурпура, мертвонародженність та інші. Часте ускладнення це – артрит.

При діагностиці проводять аналіз на антитіла до краснухи.

Лікування краснухи. При легкому перебігу лікування проводиться вдома, а при важкому-госпіталізація до інфекційного відділення. Медикаментозне лікування включає жарознижуючі, антигістамінні препарати та вітаміни.

Вакцинація від краснухи проводиться більше 40 років. Це надійний захист профілактики від цього захворювання. У дітей щеплення з 12 місяців та 6 років. Комбінована вакцина, яка не лише від краснухи, а також від кору та паротиту. В теперішній час вона знизила смертність набагато разів. Також це профілактика розвитку краснухи внутрішньоутробно (від матері до плоду) та ускладнень. Багато наголошує про неї  Всесвітня організація охорони здоров’я.

Тож вакцинуйтесь вчасно, пам’ятайте за це захворювання та бережіть своє здоров’я.

 

Лікар ЗПСМ Притула В.Ю.