Головна » Все про КНП "Центр ПМСД"БСР ДО" » КНП «Центр ПМСД» БСР ДО»:  медичні послуги в період пандемії COVID-19

КНП «Центр ПМСД» БСР ДО»:  медичні послуги в період пандемії COVID-19

 

З березня 2018 року лікарі Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Богданівської сільської ради Дніпропетровської області» підключилися до електронної системи охорони здоров’я та мають контракт із НСЗУ, розпочали вносити дані пацієнтів в електронну програму.

У медичній карті зберігається вся інформація про пацієнта – реєстраційні дані, результати медичних оглядів, антропометричні виміри, лабораторні обстеження і різноманітні графічні дані.

Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки. Кожен пацієнт може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря і укласти з ним декларацію. Для цього потрібно звернутися в амбулаторію і вам розкажуть, які лікарі працюють у вашому населеному пункті.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та ідентифікаційний код) одного з її батьків або опікунів. Лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Пацієнти, у яких не вказаний ідентифікаційний код в декларації, і які заключили договір з лікарем в 2018 році, зобов’язані оновити декларацію з лікарем до кінця 2020 року.

Підписавши декларацію з лікарем, ви автоматично набуваєте право на безкоштовне отримання низки медичних послуг, що надаються на первинній ланці. Серед них: динамічне спостереження за станом здоров’я дорослих та дітей; проведення діагностики та лікування; надання невідкладної медичної допомоги; електронне направлення пацієнтів для надання їм вторинної або третинної медичної допомоги; вакцинація відповідно до календаря профілактичних щеплень; спостереження за неускладненою вагітністю; надання окремих послуг паліативної допомоги; ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності.

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

На сьогоднішній день лікарями первинки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Богданівської сільської ради Дніпропетровської області» укладено 17582 декларацій з пацієнтами. Національна служба здоров’я України контролює роботу медичних закладів і проводить оплату за кількість наданих послуг.

Лікарі та медичний персонал первинки відіграють важливу роль у боротьбі з пандемією. Було сформовано мобільні бригади, які виїжджають за направленням лікарів до пацієнтів з підозрою на  COVID-19, щоб взяти у них матеріал для проведення ПЛР-тестування. Саме до сімейних лікарів звертаються пацієнти з підозрою на  COVID-19.

У квітні 2017 року Уряд розпочав програму “Доступні ліки”. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. З 1 квітня 2019 року ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Для цього обов’язково повинна бути заключена декларація з лікарем первинки.

Звертаємо вашу увагу, в деклараціях вказано номер лікаря, під його прізвищем. Прохання дзвонити на телефони лікарів.

Медична допомога пацієнтам надається згідно стандартів і протоколів надання медичної допомоги, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України. У стандарті визначили, що тестування методом ПЛР роблять людям із симптомами COVID-19, які звертаються до сімейного лікаря, який відправляє мобільну бригаду. Згідно з оновленим стандартом, людині, яка перебувала на самоізоляції 14 днів й у неї немає симптомів, не потрібно робити тест. За планової госпіталізації робити ПЛР тест також не будуть, якщо немає симптомів.

З початком епідемії захворювання на COVID-19 навантаження на лікарів первинки значно зросло. Адже пацієнт з симптомами коронавірусної хвороби в першу чергу звертається за допомогою саме до свого сімейного  лікаря.

На початку квітня 2020 року у КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Богданівської сільської ради Дніпропетровської області»  було сформовано 6 мобільних  бригад. До складу яких увійшли медичні працівники, їх дублери та водії санітарного транспорту. За для поліпшення роботи медичних працівників  по 1 бригаді  у кожній амбулаторії. Члени мобільних бригад  виїжджають за направленням сімейних лікарів до пацієнтів з підозрою на COVID-19, щоб взяти у них матеріал для проведення ПЛР-тестування.

Під час «другої хвилі» пандемії на COVID-19 великий об’єм роботи перепадає саме на мобільні бригади. Оскільки дуже багато хворих з підозрою на коронавірусну хворобу підлягають обстеженню. Також багато часу займає  оформлення документація: направлень до вірусологічних лабораторій,  щоденні телефонограми та звіти.

На даний час проведення відбору матеріалу для тестування на SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції проводиться два рази на тиждень, у понеділок  та середу. .  Після відбору зразків, матеріал передається до обласних лабораторій.

Діагностика за методом ІФА на наявність імуноглобулінів не проводиться, за відсутністю необхідних реактивів та тест-систем в обласних лабораторіях.

За кошти Богданівської, Троїцької та Межиріцької ОТГ були придбані засоби індивідуального захисту, безконтактні термометри, пульсоксиметри, дезінфікуючі  та антисептичні препарати.

Всі члени мобільних бригад забезпечені засобами індивідуального захисту: гумовими рукавичками, медичними масками, бахілами, медичними шапочками, одноразовими халатами та комбінезони. У достатній кількості й дезінфікуючі засоби та антисептичні препарати.

З початку пандемії у березні 2020 року на території  Богданівської, Троїцької та Межиріцької ОТГ було виявлено 120 хворих на COVID-19. На теперішній час під наглядом сімейних лікарів перебувають хворі із легким та середнім перебігом захворювання.

Роботу медичних працівників КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Богданівської сільської ради Дніпропетровської області» контролюють співробітники Павлоградського  міскрайонний відділу лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ  МОЗУ» .

Хочеться ще раз нагадати як мінімізувати ризик інфікування себе та оточуючих:

  • Уникати тісного контакту з людьми, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • Уникати масових заходів, де має місце скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях;
  • Часто мити руки, бажано рідким милом, при неможливості –  обробляти спиртовмісними антисептиками, насамперед, при контакті з  хворими людьми або їх оточенням, при відвідуванні громадських місць, після використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі, після безпосереднього контакту з домашніми тваринами тощо;
  • Дотримуватися загальних правил особистої гігієни;
  • Часто провітрювати приміщення, особливо ті, які відвідують потенційно хворі люди, забезпечувати вологе прибирання;
  • Хворим людям у разі спілкування зі здоровими користуватися масками, зокрема і в громадському транспорті;
  • Ураховуючи той факт, що людина може бути заразною наприкінці інкубаційного періоду чи при безсимптомному перебігу інфікування, носіння масок у транспорті чи приміщеннях зі скупченням людей є профілактичним заходом;
  • Люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні практикувати етикет кашлю (підтримувати відстань не менше 1 м, прикривати рот під час кашлю і чхання одноразовими серветками або одягом, мити руки);
  • У разі виникнення ознак гострої респіраторної інфекції забезпечити максимальну ізоляцію хворого в домашніх умовах або в умовах стаціонару  (у залежності від клінічного перебігу захворювання) та мінімізувати контакти оточуючих із ним;
  • Вчасно звертатися за медичною допомогою.

У комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Богданівської сільської ради Дніпропетровської області» для мешканців сіл, в яких розташовані медичні заклади Центру,  створено Гарячу Лінію за номером +380-95-74-52-450, на яку усі бажаючі можуть звернутись безкоштовно с понеділка по п’ятницю з 8-00 до 16-00  та отримати відповіді на свої запитання або вирішити проблемну ситуацію, пов’язану з наданням медичної допомоги. Гаряча Лінія надає змогу оперативно реагувати на виниклі ситуації та швидко допомогти особі, яка звертається на лінію.

Директор                                                                                                                                               Смеловська Л.В.