Головна » Всесвітні дні » 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні, 1 грудня, відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У 2020 році девіз дня: «Міжнародна солідарність, спільна відповідальність». Ця тема доповнює зростаючий список завдань, які Всесвітній день боротьби зі СНІДом ставить перед світовою громадськістю.

Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту (СНІД) відзначається щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році.

Дата встановлена ​​з метою залучення уваги світової громадськості до поширення ВІЛ-інфекції, підвищення обізнаності про неї і боротьби із забобонами щодо СНІД та ВІЛ-інфікованих.

1 грудня традиційно демонструються теле- і радіопрограми, і інші заходи, присвячені проблемі ВІЛ / СНІД. У цей день групи людей, що живуть з ВІЛ, та інші громадські організації, що займаються питаннями протидії СНІД, мобілізують зусилля по підтримці спільнот, в яких вони працюють, і збору благодійних коштів. ВІЛ-інфіковані люди отримують можливість висловитися з найважливіших тем, що стосуються проблеми ВІЛ / СНІД.

Пандемія COVID-19 виявила давно вкорінене нерівність в нашому суспільстві. Ця криза охорони здоров’я, як і багато інших, найсильніше б’є по найбідніших і найбільш уразливим категоріям населення. Зокрема, він посилив і без того серйозні проблеми, з якими доводиться стикатися людям, що живуть з ВІЛ, жінкам, дітям і ключовим групам населення. Це в тому числі проблеми, пов’язані з отриманням життєво важливою медичної допомоги. Крім того, через кризу посилилося соціальна і економічна нерівність, яка, в свою чергу, підвищує уразливість до ВІЛ серед маргіналізований груп населення. Однак цю кризу можна також розглядати і як тривожний дзвіночок, як можливість щось змінити в кращу сторону спільними зусиллями. Багато в чому викорінення СНІДу як загрози громадському здоров’ю залежить від того, чи вдасться світові впоратися з пандемією COVID-19.

Завідувач ІАК                                                                                               Надольна О.М.