Головна » Всесвітні дні » Міжнародний день стоматолога

Міжнародний день стоматолога

Здорові зуби ­– невід’ємна частина здоров’я людини. Для того, щоб люди мали змогу підтримувати свої зуби в хорошому стані існує професія – стоматолог.

Про стан здоров’я піклуються стоматологи , котрі кожного року 9 лютого відзначають своє професійне свято – Міжнародний день стоматолога.

Найперші відомості про стоматологію, датовані приблизно 7000 роками до нашої ери. В гробницях Єгипетських фараонів знайдено кілька зубів з’єднаних між собою золотим дротом. Цей предмет міг служити як зубний протез.

В Древній Греції цілителем Гіппократом були методи видалення хворих зубів. Лікар Гален першим виявив, що в середині зуба є нерв.

Вперше пломбувати зуби почали в Китаї, для цього вони використовували срібну амальгаму.

Перша друкована книга по стоматології вийшла у світ в Німеччині в 1530 році.

Французький лікар  у 18 столітті  довів, що зуби руйнуються від цукру, а не від “зубних черв’яків” як вважали раніше.

Лікар Фошар виділив стоматологію в окрему медичну спеціальність, виробив детальну систему догляду за зубами та техніку лікування.

В 19 столітті почали відкривати перші спеціалізовані навчальні заклади для зубних лікарів.

20-21 століття вивели стоматологію на новий рівень. З’явилися якісні матеріали, які неможливо відрізнити на вигляд від справжньої тканини зуба, титанові імпланти, стоматологічний лазер, цифрова рентгенографія ротової порожнини.

І це далеко не повний перелік всіх новацій, якими зараз користуються стоматологи для того, щоб кожна людина мала здорову і гарну усмішку.

Наша країна приєдналася до святкування Міжнародного дня стоматолога у 1993 році.

Міжнародний день стоматолога дає змогу більше дізнатися про можливості сучасної стоматології. Наразі стоматологи надають якісне лікування без болю, забезпечують індивідуальний підхід до кожного пацієнта, часто перетворюючи свою професію на справжнє мистецтво.

Лікар стоматолог  Троїцької АЗПСМ   Тарасенко М.Є.