Головна » інформація » Всесвітній день донора

Всесвітній день донора

За статистикою, один донор може врятувати життя трьох людей. В Україні показники донорства крові невисокі, її недостатньо.

Організації Товариства Червоного Хреста України постійно допомагають органам охорони здоров’я пропагувати серед населення безоплатне донорство крові. Індивідуальні бесіди та роз’яснювальна робота, організація Днів донора, вшанування дарувальників крові та її компонентів, піклування про надання їм встановлених пільг, участь у вирішенні їхніх соціально-побутових потреб – це невеликий перелік тих заходів, які проводять організації Товариства, щоб залучити громадян до лав донорів.

За статистикою, кожен третій житель нашої планети потребує донорської крові. Її переливання часто необхідне жінкам із ускладненнями вагітності, дітям з тяжкою анемією, людям, що дістали важкі травми внаслідок нещасних випадків або природних катастроф, всім тим, кому призначено складні медичні процедури і хірургічні операції.

Як підготуватися до здачі крові:

– Напередодні варто відмовитися від жирної, смаженої, гострої і копченої їжі, молочних продуктів і яєць. Замість цього рекомендується солодкий чай, компот, хліб, сухарі, сушка, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Вранці обов’язково потрібно легко поснідати.

– Не вживайте алкоголь та енергетичні напої за 48 годин (2 доби) до процедури здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не паліть протягом двох годин до процедури і 2-3 години після.

– Після здачі крові відпочиньте протягом 10 хвилин, з’їжте легку їжу і випийте солодкий чай. Протягом наступних дванадцяти годин постарайтеся уникати інтенсивних фізичних навантажень.

Хто не може бути донором крові:

– Важливо пам’ятати, що ніколи не зможуть здавати кров люди, які хворіють (або хворіли раніше): на ВІЛ-інфекцію, гепатит, онкологічними захворюваннями, хворобами крові.

Також не можна бути донором крові після деяких процедур і тимчасових захворювань:

– Після ГРВІ, грипу або простудних захворювань, а також прийому антибіотиків кров можна здавати через місяць;

– після видалення зуба – через 10 днів;

– після татуювання, пірсингу, лікування голковколюванням, вагітності – через рік;

– після годування грудьми – через 3 місяці;

– після припинення менструації – через 5 днів.