Головна » Всесвітні дні » Міжнародний день психічного здоров’я

Міжнародний день психічного здоров’я

10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров’я, метою є скорочення поширеності різних психічних захворювань.

За даними ВООЗ 450 мільйонів людей має психічні захворювання. Багато проблем з психікою є в підлітків. Україна займає 1 місце в Європі за кількістю цих захворювань. Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебрейесус зазначив: «Ми вже відзначаємо негативний вплив пандемії на психічне здоров’я населення ізгодом ситуація, як очікується буде тільки посилюватися. Якщо ми прямо зараз не візьмемо на себе серйозні зобов’язання щодо нарощування обсягу ресурсів, що виділяються  на потреби охорони психічного здоров’я, це матиме далекосяжні наслідки для здоров’я, суспільства і економіки.»

На здоров’я психічне впливають такі фактори як:

  • нездоровий спосіб життя;
  • побутові проблеми;
  • проблеми на роботі;
  • перевантаження інформацією;
  • економічні та політичні катаклізми;
  • проблеми в родині, тощо.

В наш час багато зростає цих хвороб і основна причина пов’язана з депресією. Особливо депресія в наш час пов’язана з пандемією COVID 19, збільшилась кількість самогубств.

Аби вберегти своє психічне здоров’я треба уникати самоізоляції, відмовитись від шкідливих звичок, регулярно займатись фізичними вправами, продовжувати займатись тими речами, які подобаються, збалансовати харчування, уникати проблем на роботі, з родиною та інше.

Бережіть своє психічне здоров’я та уникайте депресії!

Лікар ЗПСМ  Притула В.Ю.