Головна » Новини » Всесвітній день боротьби з ожирінням

Всесвітній день боротьби з ожирінням

11 жовтня  відзначають Всесвітній день боротьби з ожирінням, як хронічне захворювання. Всесвітня організація охорони здоров’я у 2000 році вперше використала термін « епідемія» для характеристики ситуації з ожирінням  вона визнала, що число людей із зайвою вагою збільшується значними темпами. Якщо не лікувати ожиріння, це може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань, гормональних розладів, онкозахворювань, цукрового діабету 2 типу тощо.

За оцінками ВООЗ, якщо нічого не міняти то до 2025 року ожиріння будуть мати 2,7 млрд дорослих та 268 млн дітей шкільного віку.

Перше місце серед ожиріння займає США. Причиною є вживання великої кількості фастфуду. На другому місці європейські країни з них Великобританія, Румунія, Угорщина, Греція та Албанія. На Кіпрі, Мальті, Фінляндії, Чехії, Словаччини та Німеччини більше 40% мають ожиріння. В Україні 30% випадків.

Профілактика ожиріння: здоровий спосіб життя, фізичні вправи, дієта з низьким вмістом тваринних жирів, відмова від шкідливих звичок, не приймати самостійно лікарські препарати для зниження ваги, консультація спеціаліста – дієтолога.

Слідкуйте за своєю вагою та будьте здорові!

Лікар ЗПСМ   ПРИТУЛА Вікторія