Головна » Новини » ДОСТУПНІ ЛІКИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

ДОСТУПНІ ЛІКИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

МОЗ  ухвалило наказ «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають  реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом на 01 жовтня 2021 року» від 27.09.2021 р.  №2077 (далі наказ №2077).

Відповідно до п. 1 наказу №2077 з 01.10.2021 р. діє новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають  реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, що містять 138 позицій, включно з препаратами інсуліну. Нагадуємо, що Урядом ухвалено постанову КМУ «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення № від 28.07.2021 р. №854, якою передбачено, що реімбурсація препаратів для лікування пацієнтів з цукровим і нецукровим діабетом, розладів поведінки і психіки та епілепсії в рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення розпочалася  з 01 жовтня 2021 року.

На достуні ліки сімейні лікарі виписують електронні рецепти, на цукровий і нецукровий діабет електронні рецепти виписує ендокринолог, а в подальшому це зможуть робити сімейні лікарі, на медичні препарати при розладі поведінки і психіки та епілепсії – лікарі психіатри.

Існує ще одна можливість отримати лікарські засоби згідно пільгових рецептів, що не увійшли до програми  «Доступні ліки», за рахунок місцевого бюджету.

Відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування осіб провадиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб згідно постанови  КМУ від 17 серпня 1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та  за певними категоріями захворювань».

Право на отримання пільгових рецептів визначається відповідно до групи населення, або захворювання.

Групи населення, які отримують пільгові рецепти безкоштовно незалежно від доходу сім’ї:

діти віком до трьох років; учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2; особи з інвалідністю, які отримують пенсію за віком; діти з інвалідністю ті інші категорії згідно постанови.

Групи населення, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї  в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу,  який дає право на податкову соціальну пільгу (підтверджується довідкою з управління соціального захисту):

діти з багатодітних сімей; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3; учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; жертви нацистських переслідувань відповідно ті інші категорії згідно постанови.

Групи населення, в разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50 відсотків їх вартості:

діти віком від трьох до шести років; особи з інвалідністю I і II груп;  депортовані особи, які досягли пенсійного віку або є особами з інвалідністю; реабілітовані особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами; почесні донори України ті інші категорії згідно постанови.

Безоплатно забезпечуються лікарськими засобами пацієнти для лікування таких захворювань: Онкологічні захворювання, Гематологічні захворювання, Діабет (цукровий і нецукровий), Ревматизм, Ревматоїдний артрит, Системний гострий вовчак, Системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри, Шизофренія та епілепсія, Стан після операції протезування клапанів серця, Стан після пересадки органів і тканин, Міостенія, Хвороба Паркінсона, Післяопераційний гіпотиреоз та інші захворювання згідно постанови

В Комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Богданівської сільської ради Дніпропетровської області» сімейними лікарями та лікарями-терапевтами виписуються пільгові рецепти в межах виділених бюджетних асигнувань.

Добрим прикладом є Богданівська та Троїцька громади, де депутати на чолі з головами сільських рад Грищенком Олексієм Григоровичем та Чуприною Олегом Олександровичем, змогли забезпечити бюджетними асигнуваннями повну потребу в лікарських засобах. Межиріцька громада забезпечила плановими асигнуваннями лише дев’ять місяців. В жовтні місяці планові асигнування вичерпались, що привело до призупинення виписки пільгових рецептів.

Надіємось, що наша інформація була корисною для мешканців громад Павлоградського району.

 

 

 

Економіст  першої категорії              Олена БУЯНОВА