Головна » Привітання » 12 травня – Міжнародний день медичної сестри.

12 травня – Міжнародний день медичної сестри.

12 травня – Міжнародний день медичної сестри.

12 травня – Міждународний день медичної сестри. З нагоди цього свята хочу привітати всіх медичних сестер та фельдшерів структурних підрозділів ПРЦПМСД з професійним святом.
Професія медичної сестри – складна та багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, лишаючись при цьому ледве помітною, але вкрай значущою. Саме медична сестра витрачає найбільше свого часу на спілкування з хворим, виконуючи всі призначення лікаря, не шкодуючи теплих, підбадьорливих слів для хворого, що допомагають своїм пацієнтам впоратися з людським болем.
Здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому можливо є важливішою за деякі досягнення науково-технічного прогресу, тому що, саме терпіння, акуратність, чуйність медичної сестри прокладають місток до серця кожного пацієнта.
Неможливо оцінити провідної ролі медичної сестри у формуванні здорового способу життя та значної ролі у реформуванні охорони здоров’я, в основу якої лягло впровадження сімейної медицини. Хочу процитувати висловлювання головного позаштатного спеціаліста зі спеціальності «загальна практика сімейної медицини» департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Пучкової Н. В.: «Сьогодні, за кордоном на рівні сімейної медицини вирішується більше 80 % усіх проблем пацієнтів при зверненні до лікарів».
Тому, саме в цей святковий Міжнародний день медичної сестри, я хочу турботливо застережити наших медичних спеціалістів середнього звена, які вже стали сімейними медичними сестрами загальної практики сімейної медицини, та зробити акцент на тому, щоб те, що вже зроблено на терені розвитку первинної медичної допомоги в нашому районі на засадах сімейної медицини – не порушити. А всіляко сприяти розвитку первинної медичної допомоги на шляху вперед. Роботи у наших медичних сестричок багато, і в першу чергу вона пов’язана з обов’язками, що сприяють реалізації проекту, який дозволяє сімейному лікарю розпізнавати захворювання на найбільш ранніх стадіях. Саме діяльність медичних сестер формує партнерські взаємовідносини між пацієнтами, їх сім’ями та лікарями. Лише спільними зусиллями ми зможемо зробити більш престижним фах медичної сестри, людини, що несе здоров’я та підтримку хворим та усім хто хоче зберегти своє здоров’я.
Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею! Бажаю Вам міцного здоров’я, наснаги у роботі, ентузіазму, безпечної праці та відповідних можливостей.
Щастя Вам і добра!
Л. В. Смеловська,
Головний лікар
Павлоградського районного ЦПМСД

 

19114